INTERNET
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępnościWstęp Urząd Miasta Chełm zobowiązuje się zapewnić dostępność stron internetowych zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony głównej oraz podstron Urzędu Miasta Chełm. Data publikacji strony internetowej: sierpień 2009r. Data ostatniej dużej aktualizacji: czerwiec 2015r. Status pod względem zgodnościStrona główna oraz podstrony Urzędu Miasta Chełm nie są w pełni zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Ostatnia aktualizacja oświadczenia: 01.06.2020r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Urząd Miasta Chełm podejmie wszelkie kroki,aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwis był zgodny z międzynarodowymi Wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.0 (WCAG 2.0)
Skróty klawiaturoweNa stronach Urzędu Miasta Chełm można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarek internetowych. Na stronie głównej umieszczono linki - skróty prowadzące do:
Dokumenty Na stronach znajduje się wiele plików do pobrania i może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik. Powiększanie strony Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: Powiększanie i pomniejszanie stron w systemie Windows. Zrozumiałość i czytelność treści Urząd Miasta Chełm stara się, aby treści na stronach były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji. Długie teksty są dzielone na akapity, cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione. Zapewnienie dostępności serwisów to proces Staramy się zapewnić dostępność naszych serwisów, jednak jeżeli znajdziesz błędy, masz uwagi lub chcesz nam pomóc poprawić strony prosimy o kontakt pod adres e-mail: informatyka[at]umchelm.pl Informacje zwrotne i dane kontaktowe W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: informatyka[at]umchelm.pl Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Procedura Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich. Dostępność architektonicznaSiedziby Urzędu Miasta Chełm:
przy Pl. Niepodległości 1, pok. 6, 14, 15, 18, 20 i 142 spełniają podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami: W zakresie dostępności architektonicznej:
W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:
Minimalne obsługiwane wersje przeglądarek internetowych: Google Chrome wersja 18, Mozilla Firefox wersja 10, Internet Explorer 8, Apple Safari wersja 5
Dostępne środki komunikacji: - e-mail: info[at]umchelm.pl - kontakt z Referatem Obsługi Interesantów nr tel. (82) 565 20 70, (82) 565 22 23, (82) 564 37 52 |